Kortrijk · discotheek
Happy Jack was een commerciële discotheek aan de N50 tussen Kortrijk en Doornik, schuin tegenover La Bush, die vooral op zondagavond stampvol liep met een middenstandspubliek en bekendstond om een strenge deur. Rond 1994-1995 werd de zaak omgedoopt tot de houseclub The Zoo (Le Zoo), die later door een aangestoken brand verloren ging. Eind 2004 kwam de naam terug als zondagconcept in de gebouwen van Da Shake aan de Pottelberg in Kortrijk, met Laurent Warin en Phi Phi als residents. Die nieuwe Happy Jack was begin 2009 al enkele maanden gesloten.
De eerste Happy Jack lag aan de N50, de baan van Kortrijk naar Doornik, schuin tegenover La Bush, in de buurt van andere bekende zaken als Axiome en At The Villa. Het was een commerciële discotheek met een middenstandspubliek. Op zaterdag kwam er weinig volk, maar op zondagavond zat de zaak altijd stampvol. Een bezoeker herinnert zich hoe streng de deur was: met een klein merklogo op je T-shirt kwam je er niet in.
Rond 1994-1995 maakten de uitbaters de overstap naar een 'houseclub' onder de naam The Zoo (ook Le Zoo), nog altijd commercieel maar met een iets stijlvoller publiek. Ook The Zoo draaide vooral goed op zondag, met alle dranken aan een vaste prijs. Het gebouw ging later verloren bij een brand; volgens forumleden werden er drie brandhaarden gevonden. Een bouwvergunning voor een nieuwe Zoo op dezelfde plek werd geweigerd, waarna The Zoo eerst in de Nova en daarna in het gebouw van Sub/Pure onderdak vond, met onder meer Laurent Warin op zaterdag (2004).
Eind 2004 keerde de naam terug: Happy Jack werd een zondagconcept in de gebouwen van Da Shake aan de Pottelberg in Kortrijk, vanaf 22 uur en ook op feestdagen, met alle drank aan 3 euro. Een van de vroegere uitbaters zat ook achter Da Shake. Residents waren Laurent Warin en Phi Phi; in 2006 was er onder meer een White Party met DJ HS, en in oktober 2007 vierde Warin er zijn verjaardag. Volgens een forumlid was de nieuwe Happy Jack begin 2009 al enkele maanden dicht; ze kon de concurrentie met een andere commerciële zaak in de regio niet aan.
Alle discussies over Happy Jack
← Terug naar het clubarchief